Akcija “Būk matomas”

               Sidabravo vidurinėje mokykloje vyko akcija „Būk matomas“. Ši akcija skirta spręsti kasmetinę tamsaus paros meto problemą.  Dažnai galvojame, kad važiuojantys automobiliu su įjungtais žibintais mato einančius tamsioje gatvėje ar kelyje, tačiau be atšvaitų pėstieji yra nematomi. Gruodžio 12 – osios  rytą, prie mokyklos durų, mokinius pasitiko mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė  ir socialinė pedagogė Regina Lukošienė. Neturintiems atšvaitų buvo priminta, kad tamsoje jie – nematomi. Pasidžiaugta tais, kurie rūpinasi savo saugumu kelyje, nešioja atšvaitus, yra matomi.

Nykštukai nešė sveikinimą vienišam žmogui

Sidabravo vidurinės mokyklos mokiniai įsijungė į Radviliškio sveikatos biuro inicijuotą bendrumo akciją  „Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui“. Atvirutes kūrė 3 -12 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų – Reginos Žalienės, Ritos Tamaševičiūtės ir Tomos Matulevičienės.

Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė ir socialinė pedagogė Regina Lukošienė  kartu su „nykštukais“ aplankė Vabalių, Vilaikių ir Sidabravo senolius, palinkėjo gražių šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų.

Vaikus sujaudino aplankytų senolių dėkingumas ir džiaugsmo ašaros…

Bendrumo akcija – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai trūksta mūsų dėmesio ir pagalbos.

PLAKATO KONKURSO „AŠ ŽINAU – SUŽINOK IR TU!“ NUGALĖTOJAI

           Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras surengė plakato konkursą „Aš žinau – sužinok ir tu!“ skirtą 5-8 klasių rajono mokiniams. Šio konkurso tikslas – pasitelkus kūrybiškumą ugdyti supratimą apie atsakingą vaistų vartojimą, siekiant išsaugoti savo ir artimųjų sveikatą, skatinti vaikus kūrybingai ir patraukliai mokytis perteikti informaciją vaizdinėmis priemonėmis, ugdyti kritinį mąstymą ir sugebėjimą atsirinkti svarbiausią iš gausybės informacijos. Plakatus vertino Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro sudaryta komisija.

        Aktyviausi šio konkurso dalyviai buvo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinys Ovidijus Buivydas bei 8 klasės mokiniai: Asta Jankūnaitė, Renata Jucevičiūtė, Viktorija Praščiūtė, Remigijus Bielinskas, Egidijus Ivanovas. Šie mokiniai bus apdovanoti padėkomis ir biuro įsteigtais prizais. Dėkojame už dalyvavimą ir kūrybiškumą!

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras

AIDS diena Lizdeikos gimnazijoje

Gruodžio 1-ąją,  paminėta  AIDS diena, treti metai Lizdeikos gimnazijoje ULAC iniciatyva, organizuotas protų mūšis  „AIDS: geriau žinoti“.

Konkurse dalyvavo visų 1-ų klasių mokinių komandos. Labai džiaugiamės, kad šiais metais konkurse savo jėgas išbandė ir mokytojų komanda.

Šio konkurso metu dalyviai ne tik atsakinėjo į pateiktus klausimus,  jiems  buvo suteikiama informacija apie  ŽIV/AIDS užkrečiamosios ligos problematiką ir mastą.  Meninių gabumų turinčių mokinių grupės konkurso metu kūrė stendinius plakatus.

Konkursas baigėsi draugiškai, visos komandos ir stendinių plakatų kūrėjai  buvo apdovanoti Užkrečiamųjų ligų centro ir gimnazijos padėkos raštais, Radviliškio visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais  bei konkurso organizatorių  paruošta saldžia dovanėle – saldainiais.

Radviliškio Jaunimo mokyklos bendruomenė prieš AIDS

       Minint Pasaulinę AIDS dieną ir siekiant propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius, bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS, mokykloje vykdėme netradicinius renginius. Mokyklos fojė mokiniai kūrė  improvizaciją „Mes prieš AIDS”. Buvo išleistas informacinis stendas „Šiandien – sužinok! Rytoj – išlik!“, taip pat vyko projektų „Psichoaktyvių medžiagų vartojimo priežastys ir pasekmės“ pristatymas. Jų metu vyresniųjų klasių mokiniai ne tik pristatė pačių parengtus projektus, bet ir aktyviai diskutavo „Mūsų teisė rinktis, kaip gyventi?“. Vyresniųjų klasių moksleiviams VSPS Birutė Jučienė skaitė paskaitas tema „Informacija apie ŽIV/AIDS“. Renginio „Mes prieš AIDS” dieną mokykloje vyko „Raudono kaspino juostelės“ akcija, kurios metu visiems mokiniams, mokytojams ir bendruomenės nariams buvo nupieštos ir užrištos „Raudono kaspino  juostelės“ – solidarumo su sergančiais nepagydomomis ligomis simbolis.

Nuotraukoje (iš kairės į dešinę) „Šiandien – sužinok! Rytoj – išlik!“ mokiniai D.Dubikaltis, E.Petraitis, (mokyt.) M.Matonienė,S.Lauciutė, VSPS B.Jučienė, (mokyt.) S.Morkūnienė; (priekyje) R.Morkytė, V. Kizytė, V.Adomaitytė.

Skaityti toliau…

Žmogaus teisių diena- gruodžio 10- oji

 

2

Šios dienos minėjimas – tai prisiminimas visam pasauliui. Kad ir šiomis dienomis turime budriai saugoti didžiausią žmonijos laimėjimą- žmogaus teises. Tačiau daug kur pasaulyje ir šiandien žmonės dar turi kovoti, kad liktų pripažįstamos ir gerbiamos jų teisės.

Žmogaus teisės- universalios teisės, priklausančios be išimties ir vienodai kiekvienam žmogui, nepriklausančios nuo teisinės sistemos ar kitų vietinių veiksnių. Žmogaus teises gina Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai.

1948 m. gruodžio 10 d. Jungtinių Tautų Organizacijos (JT) Generalinė Asamblėja priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją. Tai buvo pirmasis istorijoje tarptautinis dokumentas, visuotinai pripažįstantis, kad visi žmonės nuo pat gimimo turi vienodas teises ir laisves (aktas išverstas į 360 kalbų). Iniciatyvą gruodžio 10 d. atminti 1950 m. iškėlė Jungtinės Tautos. Ir iki šių dienų Gruodžio 10- oji, minima žmogaus teisių diena.

Sveikatingumo pertraukų savaitė

2014 -ieji – Vaikų sveikatos metai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė kartu su  mokytoja Ilona Kučiene lapkričio 24-28 d. suorganizavo pradinių klasių mokiniams veiklos, susietos su sveikatos stiprinimu, kuri vadinosi „Sveikatingumo pertraukų savaitė“.  Buvo siekiama mokiniams suformuoti teigiamą požiūrį į savo sveikatą kaip brangiausią turtą, skatinti saugoti ir gerinti savo sveikatą, įgyti geresnių gyvenimo įgūdžių, propaguoti sveiką gyvenseną kaip gyvenimo būdą bei mokyti turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį, bendrauti su bendraamžiais. Skaityti toliau…

Protmūšis „AIDS geriau žinoti“ Šeduvos gimnazijoje

Šeduvos gimnazijos sveikatos priežiūros specialistės Aušros Misiukevičienės iniciatyva, gimnazijoje gruodžio 1 dieną buvo organizuotas renginys – protmūšis: „AIDS geriau žinoti“,  skirtas Pasaulinei AIDS dienai paminėti. Šio renginio tikslas propaguoti brandesnį gimnazijos bendruomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti, kad įgyta informacija padėtų apsisaugoti nuo šios ligos. Protmūšyje dalyvavo komandos, kurios atliko organizatorių parengtas užduotis, laimėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir prisiminimo dovanėlėmis, kurias skyrė Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė.

Radviliškio technologijų ir verslo mokimo centras minėjo Pasaulinę AIDS dieną

        Gruodžio 1 d. rytą Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro I aukšto fojė buvo uždegtos žvakutės, o darbuotojams ir mokiniams buvo prisegti raudoni kaspinėliai- tai vilties, paramos ir atsakomybės simbolis, minint Pasaulinę AIDS dieną.

Lapkričio 28 d. Europos kambaryje mokiniai diskutavo tema ,, AIDS- geriau žinoti!‘‘, ,, AIDS- žmonijos rykštė‘‘. Jų mintys apie ŽIV užsikrėtimo kelius, apie tai, per ką neplinta ši baisi liga, AIDS simptomus buvo išreikštos aprašuose ir piešiniuose. Skaityti toliau…

Protų mūšis „AIDS: geriau žinoti“

           Gruodžio 1-ąją, minint Pasaulinę AIDS dieną, Radviliškio Vaižganto gimnazijoje, buvo organizuotas protų mūšis „AIDS: geriau žinoti“. Po septynių pamokų į paruoštą aktų salę rinkosi  gimnazistų komandos. Iš viso varžėsi šešios komandos po 7 dalyvius. Renginį vedė socialinė pedagogė Žydra Musvicienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Loreta Kučinskienė. Komandos išsirinko kapitonus ir komandų pavadinimus. Paruošti klausimai, PowerPoint programoje, padėjo mokiniams į AIDS paplitimą pažvelgti platesniu žvilgsniu. Dalyviai sužinojo apie ŽIV/AIDS istoriją, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdus. Informaciją keitė žaismingi, kartais sudėtingi, protų mūšio klausimai.  Daugiausia žinių ir į daugiausia klausimų, atsakė komandos „Cekai“ ir „Yours father“, nuo jų nedaug atsiliko komandos „Gipsas“ ir „Draugystė“. Nugalėtojomis tapo visos komandos, nes dalyviai pasitikrino savo sumanumą ir įgijo naujų žinių.