Netylėk, nesigėdyk, nekentėk, padėk sau – kreipkis pagalbos…

 

             Šiandien, lapkričio 25 –ąją, minima pasaulinė kovos su prievarta prieš moteris diena. Smurtas prieš moteris – aktuali mūsų visuomenės problema. Į viešumą iškilusi smurto prieš moteris problema vis dažniau tampa įvairių diskusijų objektu. Susirūpinimas moterimis, kenčiančiomis fizinę, seksualinę, ekonominę bei emocinę prievartą, auga tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu. Smurtas moters atžvilgiu suprantamas kaip grubus žmogaus teisių pažeidimas, lyčių lygybės problema. Skaityti toliau…

10 grėsmingų faktų apie antibiotikams atsparias infekcijas

1. Kas tai yra – antimikrobinis atsparumas?
Antimikrobinis atsparumas – mikroorganizmų (pvz., bakterijų, virusų, parazitų ir grybelių) gebėjimas atlaikyti šių antimikrobinių medžiagų pavyzdžiui, antibiotikų, antivirusinių, priešgrybelinių ar antimaliarinių vaistų poveikį. Standartinis gydymas tampa neefektyvus, infekcija išlieka ir gali būti perduota kitiems.

pills
2. Antimikrobinis atsparumas – pasaulinė problema.
Netinkamo ar per dažno antimikrobinių preparatų naudojimo rezultatas – padidėjęs skaičius ir įvairovė sukėlėjų, kurie atsparūs antimikrobiniams vaistams.

Skaityti toliau…

Lapkričio 18 d. – Pasaulinė kelių eismo nelaimių aukų atminimo diena

eismo nelaimėsLapkričio 16 dieną minima Pasaulinė kelių eismo nelaimių aukų atminimo diena.
Kasmet pasaulio keliuose žūsta apie 1,24 milijono žmonių. Eismo įvykiai yra aštunta pagal dažnumą mirties priežastis pasaulyje ir pagrindinė jaunų, 15–29 metų amžiaus, žmonių mirties priežastis. Iš visų žuvusiųjų eismo įvykių metu daugiau nei 270 tūkst. yra pėstieji. Tai sudaro 22 proc. visų mirčių eismo įvykiuose. Vyrai, įskaitant vaikus ir suaugusiuosius, nukenčia dažniausiai.

Skaityti toliau…

,,VALGYK SVEIKAI – GYVENK LINKSMAI“ POCIŪNĖLIUOSE

Žalio obuolio šventė
Kasmet lapkričio mėnesį Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje organizuojama akcija ,,Valgyk sveikai – gyvenk linksmai“,skirta Europos sveikos mitybos dienai. Akcijos tikslas – propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skiriant didesnį dėmesį mitybai.

Renginyje aktyviai dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: ikimokyklinukai, priešmokyklinukai, 1 – 10 klasių mokiniai, vaikų tėveliai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai. Į renginį atvyko svečių: Radviliškio r. VSB direktorė Justina Koriznaitė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Skaidrė Armonienė, Skėmių seniūnijos seniūnė Romualda Rimkuvienė, socialinė darbuotoja Vida Tamulytė. Svečiai bei mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas, pavaduotoja ugdymui Janina Makarienė vertino klasių prisistatymus, pagamintus patiekalus, atliktas kitas užduotis.

Skaityti toliau…

Lapkričio 14-tąją minime Pasaulinę cukrinio diabeto dieną

diabetas

Tai liga, kuria sergant dėl insulino trūkumo ar sutrikusio jo veikimo audiniuose didėja gliukozės kiekis kraujyje. Perteklinis gliukozės kiekis kraujyje pažeidžia stambiąsias bei smulkiąsias kraujagysles bei nervų sistemą. Atsiranda cukrinio diabeto komplikacijų, pasireiškiančių sunkiais sveikatos sutrikimais: inkstų nepakankamumu, regėjimo nusilpimu, žaizdomis pėdose, širdies ir kraujagyslių ligomis.

Skaityti toliau…

Bėgimas už blaivią ir sveiką Lietuvą Radviliškyje!

Bėgimas už blaivią ir sveiką Lietuvą

Kiekvieną pirmą mėnesio penktadienį 18.00 val. visuose Lietuvos miestuose ir kitose pasaulio valstybėse, visur, kur tik yra Lietuvių, vyksta masinis bėgimas miesto gatvėmis, skirtas blaivybei ir sveikam gyvenimo būdui propaguoti. Bėgimo šūkiai: “MES UŽ BLAIVIĄ LIETUVA!”, “LIETUVIS REIŠKIA BLAIVAS”, bėgimo idėja – “TIK BLAIVI TAUTA GALI IŠLIKTI”. Bėgimo trukmė ir distancija ar maršrutas nėra niekur reglamentuoti, tai daro patys susirinkę savuose miestuose. Susiklostė puiki tradicija bėgti ne mažiau 3 km – tiek, kiek yra milijonų Lietuvių pasaulyje.

Skaityti toliau…

Džiaugiamės sveiko maisto konkurso receptais!

Minint tarptautinę maisto dieną bei Europos sveikos mitybos dieną nuo spalio 16 dienos buvo skelbiamas sveiko maisto konkursas, kurio metu Radviliškio rajono gyventojai buvo raginami gaminti sveiko maisto patiekalus, nufotografuoti ir siųsti nuotraukas mums su patiekalų receptais iki lapkričio 8 dienos. Galime pasidžiaugti, kad Radviliškyje yra šaunių kulinarių, kurios pasidalino savo receptais bei parodė kaip gali skaniai ir gardžiai atrodyti sveikuoliški patiekalai. Visoms dalyvėms norime padėkoti už dalyvavimą bei įteikti prizus Linai Jankevičiūtei, Evelinai Veberaitei bei Kristinai Kovalenko. Prizai Jūsų lauks Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biure, adresu Radvilų g. 17, Radviliškis. Informacija pasiteiravimui tel. 868361707 arba el. paštu radviliskis@radviliskisvsb.lt.

RECEPTAI

Veganiškas obuolių pyragas, su žaliavalgišku šokolado užpilu

Linos Jankevičiūtės receptas

Pagrindui:
- 1 puodelis anakardžių,
- 1 puodelis džiovintų, nesaldintų kokoso drožlių,
- 1/2 puodelio datulių,
- 1/4 arbatinio šaukštelio jūros druskos.

Obuoliniam sluoksniui:
- 3 (2+1) obuoliai,
- 1 puodelis datulių,
- 2 valgomi šaukštai citrinos sulčių,
- 1 arbatinis šaukštelis cinamono,
- 1/8 arbatinio šaukštelio (žiupsnelis) jūros druskos.

Skaityti toliau…

Vaikų mityba ir sveikatą stiprinanti mokykla

Sakoma, kad sveika mityba tai sveikatos pagrindas. Moksliškai įrodyta, kad mitybos įpročiai turi net 25 – 30 proc. įtakos mūsų sveikatai. Sveikos mitybos įpročių formavimosi pagrindą sudaro sveikos mitybos žinios, teigiamos nuostatos, mokėjimas sveikai maitintis ir pasigaminti sveiko maisto. Vaikų sveikos mitybos įpročiai yra sudedamoji socialinių įgūdžių dalis, nes formuojantis įpročiams vaikai įgyja sveikos mitybos žinių, mokosi sveikai maitintis, patys pasigaminti sveiko maisto patiekalų. Tai padeda ugdytis savarankiškumą, mokytis savimi pasirūpinti ir apsitarnauti. Skaityti toliau…

Sveika mityba – sveikatos pagrindas

     Sveika ir visavertė mityba daro poveikį fizinei ir protinei žmogaus raidai, darbingumui ir ilgaamžiškumui. Įvairių mokslininkų duomenimis, mitybos įpročiai turi įtakos mūsų sveikatai net 25-30 proc.

   Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) siūlo atkreipti dėmesį į mūsų visų mitybos įpročius, todėl spalio 16 d. – paskelbta tarptautinė maisto diena ir lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena. Rudeninės nuotaikos įkvėpti ir džiaugdamiesi gausiomis rudens gėrybėmis, Pavartyčių, Polekėlės ir Kutiškių kaimo bendruomenės susibūrė į sveiko maisto vakarones, kurias įgyvendinti padėjo Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos.
Kai kuriose bendruomenėse tokios šventinės vakaronės jau tapo tradicija, kitose – nauja patirtis.

Skaityti toliau…

Renginys ,,Sveika mityba – sveikas žmogus’’ Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre

              Spalio pabaigoje Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre buvo surengtas renginys skirtas paminėti Pasaulinei maisto ir Europos sveikos mitybos dienas. Viešbučio darbuotojų 1 kurso jaunuoliai su mokytoja J. Džiautiene karpė karpinius ir I a. fojė išleido stendą ,, Valgyk vaisius ir daržoves ir būsi sveikas’’. Spalio 24 d. RTVMC vyko renginys, parodėlė- degustacija, pokalbiai, mokinių karpinių paroda.

Skaityti toliau…