Viktorina ,,Kad užaugčiau sveikas“

2015 m. kovo 25 d. 10.00 val. Radviliškio rajono lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ aktų salėje  įvyko viktorina priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams ,,Kad užaugčiau sveikas“. Viktorinoje dalyvavo ,,Bitučių“, ,,Drugelių“ ir ,,Ežiukų“ grupių komandos ir jų pedagogės. Visus susirinkusiuosius pasveikino vyriausioji teisėja-visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, dietistė Rita Tamošiūnaitė. Vaikams  teko pasukti galveles atsakinėjant į viktorinos metu priešmokyklinio ugdymo grupių pedagogių Rolandos Šilianskienės ir Rimos Mateliūnienės užduotas teorines ir praktines užduotis. Išradingumą ir kūrybiškumą pademonstravo pristatydami savo komandas. Komandų dalyviai stengėsi kruopščiai ir greitai sudėlioti dėliones, bei atlikti kitas sumanumo, loginio mąstymo, vikrumo reikalaujančias užduotis. Sirgaliai palaikė savo grupių komandas, netilo plojimai. Na, o daugiausia džiugių emocijų sulaukė vaikai kai viktorinos vedėjos pakvietė visus pasimankštinti su ,,Piratų mankšta“. Komandų pasirodymą akylai stebėjo ir po kiekvienos užduoties vertino teisėjai. Viktorina baigėsi, džiaugėsi visi, nes pralaimėtojų nebuvo-laimėjo draugystė. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, dietistė Rita Tamošiūnaitė džiaugėsi vaikų gebėjimais, gražiu bendravimu. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro įsteigtas atminimo dovanėlės buvo įteiktos visiems dalyvavusiems viktorinoje.

VSPS, dietistė Rita Tamošiūnaitė

Kviečiame pasirašyti Vaikų deklaraciją dėl saugos keliuose

 2010 m. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu 2011–2020 metai oficialiai buvo paskelbti Pasaulio sveikatos organizacijos Saugaus eismo dekada, 2010 m. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu 2011–2020 metai oficialiai buvo paskelbtkuri formaliai prasidėjo 2011 m. gegužės mėnesį. Saugaus eismo dekados vizija yra saugus judėjimas visiems, kurie naudojasi pasaulio keliais. Numatoma, kad jei nebus imamasi veiksmų, dabartinis mirčių pasaulio keliuose skaičius – 1,3 mln. – 2020 m. gali išaugti iki 1,9 mln. Dekados tikslas yra stabilizuoti ir sumažinti šių mirčių skaičių visame pasaulyje. Skaityti toliau…

Nauji faktai apie tuberkuliozę

Kovo 24-tą dieną minima Pasaulinė tuberkuliozės diena, skirta  geriau informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. Pasaulinė tuberkuliozės diena tapatinama su tuberkuliozės (TB) bakterijos atradimo diena. Ligos sukėlėją – 1,5-3,5 mikrono ilgio lazdelės formos bakteriją – 1882 m. kovo 24 d. atrado vokiečių mokslininkas Robertas Kochas, už siekį nugalėti tuberkuliozę visame pasaulyje apdovanotas Nobelio premija. Skaityti toliau…

Sveikos gyvensenos renginys „Tausokime sveikatą“, skirtas Pasaulinei vandens dienai paminėti

Minint Pasaulinę vandens dieną, kuri yra švenčiama kovo 22 d., Pakalniškių pagrindinės mokyklos Pociūnų skyriaus  visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė, kūno kultūros mokytoja Vita Masėnienė, pradinių klasių mokytojos Janina Skubrienė, Irena Šadbarienė, Rita Tamaševičiūtė, Regina Žalienė organizavo  1 – 4 klasių mokiniams sveikos gyvensenos renginį „Tausokime sveikatą“. Mokiniai buvo supažindinami su vandens svarba žmogaus organizmo funkcinei veiklai, jo įtaka sveikatai ir net gyvybei. Mokiniai aktyviai dalyvavo renginyje, diskutavo jiems rūpimais klausimais, argumentuotai reiškė savo nuomonę apie vandens privalumus ir būtinumą kasdieniame gyvenime, apie sveikatos tausojimo būdus ir priemones ir apie sveikos gyvensenos įprasminimo būtinumą kiekvieno žmogaus gyvenime. Kad visa tai mokiniai suvokia ir tikslingai įgyvendina savo gyvenime, rodo gerai atlikti testo rezultatai, kurie mokytojus labai pradžiugino. Už geras žinias ir aktyvų dalyvavimą renginyje, mokiniai buvo apdovanoti visuomenės sveikatos biuro paruoštomis prisiminimo dovanėlėmis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė

Akcija „Vanduo – gyvybės šaltinis“

Artėjant kovo 22 dienai – Pasaulinei vandens dienai lopšelio-darželio “ Kregždutė” ugdytiniai, bendruomenės nariai  inicijavus visuomenės sveikatos biuro darbuotojai ,noriai įsijungė į akciją “ Vanduo – gyvybės šaltinis”. Visą savaitę  vaikų grupėse vyko įvairi veikla organizuojama įstaigos pedagogų. Akcijos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį, jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Tad vyko daug įvairios veiklos: tai animacinių filmų žiūrėjimas, aptarimas; knygelių skaitymas vandens temomis; piešinių, kolektyvių darbų atlikimas įvairia technika. Įstaigos ugdytiniai galėjo rinktis kokius darbelius atlikti. Lopšelyje-darželyje “ Kregždutė” surengta ir darbelių paroda “ Vanduo – gyvybės šaltinis.”

Skaityti toliau…

Kviečiame pasinaudoti galimybe išsitirti vandenį pigiau

 

plakatas vanduo

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija vandens mėginius priims ir kituose miestuose :

  • Kovo 23-27 d. NVSPL Šiaulių sk., Dubijos 40, Šiauliai,   8.00-17.00 val.
  •  Kovo 23 d. Šiaulių visuomenės sveikatos centro Kelmės skyriuje, Vytauto Didžiojo g. 23, Kelmė, 9.00-13.00 val.
  • Kovo 24 d. Šiaulių visuomenės sveikatos centro Akmenės skyriuje, L.Petravičiaus a. 2, Naujoji Akmenė, 9.00-13.00 val.
  • Kovo 25 d. Šiaulių visuomenės sveikatos centro Joniškio skyriuje, Vilniaus g. 6, Joniškis, 9.00-13.00 val.
  • Kovo 26 d. Šiaulių visuomenės sveikatos centro Pakruojo skyriuje, L.Giros g. 3, Pakruojis, 9.00-13.00 val.

 

Arbatų popietė Šeduvos gimnazijoje

 Vasario 27 dieną Šeduvos gimnazijos pradinio ugdymo klasių korpuse vyko popietė „Prie arbatos“. Jaukioje arbatinėje mokinius ir pradinių klasių mokytojas pasitiko tautiniais rūbais pasipuošusios renginio organizatorės visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė ir logopedė Ingrida Šukytė. Renginio organizatorės supažindino su sveikai mitybai priklausančiais gėrimais – vaistažolių arbatomis, jų gydomosiomis ir tonizuojančiomis savybėmis. Visi popietės dalyviai  vaišinosi arbatomis, sveikuoliškais gardėsiais, pradinių klasių mokiniai parengė ir pristatė informacinius plakatus „Vaistažolės ir sveikata“. Renginio dalyviai turėjo galimybę praktiškai susipažinti su turtingu Lietuvos augalų pasauliu, pajusti jų poveikį kūnui ir sielai, pasigėrėti gamtos kvapais ir arbatų spalvų gama. Popietės pabaigoje kiekviena klasė buvo apdovanota Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorės padėkos raštais ir suvenyrais, visiems  dalyviams skambėjo palinkėjimas – sėkmės pažinti  gamtą ir gydytis ekologiškai!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė

Inkstai užtikrina vidinę organizmo pusiausvyrą

Kidney-swap Kovo 13-oji Pasaulinė inkstų diena. Šią dieną norima atkreipti dėmesį į inkstų vaidmenį žmogaus sveikatai. Mūsų inkstai yra pakankamai nedidelis organas, jie sudaro apie 0,5% mūsų kūno svorio, kad būtų paprasčiau įsivaizduoti, jie yra šiek tiek didesni nei kortų kaladė. Nors tai ir mažas organas, bet jis atlieka labai svarbias organizmo funkcijas, vienu metu juose yra apie 25% mūsų kraujo, taip pat jie sunaudoja 20-25 % mūsų deguonies.

Skaityti toliau…

Kovo 12 d. minime Pasaulinę glaukomos dieną

   Statistikos duomenimis, pasaulyje sergančiųjų glaukoma yra apie 60–65 mln. Nors tikslių duomenų nėra, manoma, kad Lietuvoje sergančiųjų glaukoma yra apie 32 tūkst.
Dažniau serga vyresni asmenys, vyresni nei 40 metų amžiaus, tačiau glaukoma sirgti gali ir vaikai. Lietuvoje kasmet nustatoma apie 10 tūkst. naujų glaukomos atvejų suaugusiesiems ir apie 300 – vaikams iki 18 metų. Skaityti toliau…