„Madų šou“ Šeduvos lopšelyje darželyje

             Spalio 29 d.16 val. sporto salėje įvyko ,,Madų šou“(su saugaus eismo atributika), tai vienas iš renginių Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenės kuri dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2014“. Renginio vedėjas – Šviesaforas (ikimokyklinio ugdymo vyr. auklėtoja Sonata Keturakienė). Renginyje dalyvavo ne tik lopšelio-darželio ugdytiniai, jų tėveliai, bet ir bendruomenės nariai. Kiekvienas šventės dalyvis visiems susirinkusiems žiūrovams pristatė savo aprangą, atspindinčią saugaus eismo atributiką. Jų buvo įvairių, įspūdingų, skirtingų. Po šventės Šviesoforas apdovanojo dalyvius, padėkojo tėveliams. Tai buvo nuotaikingas renginys vaikams, jų tėveliams ir visiems svečiams.

VSPS, dietistė Rita Tamošiūnaitė

Spektaklis ,,Kaip voveriukas gatvę perėjo“

       Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2014“. Ta proga spalio 28 d. Šeduvos lopšelio-darželio sporto salėje buvo pristatytas spektaklis ,,Kaip voveriukas gatvę perėjo“ kuriame vaidino ikimokyklinio amžiaus ,,Pabiručių“ grupės vaikai. Spektaklio režisierė Raminta Ratkuvienė, ikimokyklinio ugdymo vyr. auklėtoja . Spektakliu buvo norima įtvirtinti vaikų žinias apie saugų elgesį gatvėje. Mama voverė mokė savo voveriuką, kaip reikia teisingai pereiti gatvę. Vaikai paįvairino spektaklį šokiu apie saugų eismą. Radviliškio rajono lopšelio-darželio ,,Eglutė“ pedagogė L. Vaičiulytė džiaugėsi vaikais, kad jie vaidinama ir kartu mokosi saugaus elgesio gatvėse.

VSPS, dietistė Rita Tamošiūnaitė

Sveiko maisto šventė ,,Gardu ir sveika“

       Spalio šešioliktoji – pasaulinė maisto diena, lapkričio aštuntoji – Europos sveikos mitybos diena, todėl Gražinos pagrindinės mokyklos pedagogai, įgyvendindami sveikos gyvensenos programą, atgaivino tradiciją – propaguoti sveiką mitybą, mokytis gaminti sveiką maistą. Šią dieną mokykloje vyko sveiko maisto šventė „ Gardu ir sveika“, kurioje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo, 1 – 4, specialiojo ugdymo klasių mokiniai, jų tėveliai bei pradinių klasių mokytojos. Šventę organizuoti pasiūlė Gražinos pagrindinės mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Gražina Žiaunienė. Jai pritarė mokyklos bendruomenės atstovai. Kiekviena klasė turėjo pagaminti mišrainių iš vaisių ir daržovių. Visus nustebino mišrainių gausa ir įvairovė, kūrybingai ir išradingai papuošti stalai. Baigiantis šventei klasėse mokiniai pasidalino receptais, degustavo draugų pagamintas mišraines. Šventės dalyviai liko patenkinti, nes buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro padėkomis ir suvenyrais. Organizatoriai dėkoja visiems šventės dalyviams ir tikisi, kad sveiko maisto gaminimo tradicijos bus tęsiamos ir kitais mokslo metais – gardų ir sveiką maistą gamins visų klasių mokiniai.

Žvynelinė – užsikrėsti negali niekas, o susirgti bet kas

Spalio 29-oji – pasaulinė žvynelinės diena. Jos tikslas – atkreipti visuomenės, politikų ir medikų dėmesį į žvyneline sergančiųjų problemas, jų gyvenimo kokybę ir socialinę izoliaciją. Šia liga serga apie 4 proc. žemės gyventojų. Žvynelinė yra lėtinė, neprognozuojamos eigos uždegiminė odos liga, kuri sukelia nemalonios išvaizdos pleiskanojančius kūno odos, galvos plaukuotosios dalies ir nagų pažeidimus. Žvynelinė gali pažeisti sąnarius. Tai nutinka 15 proc. sergančiųjų. Ligai progresuojant, ligoniai ilgainiui tampa neįgaliais. Skaityti toliau…

Spalio 30 d. online diskusija skirta Supratimo apie gripą dienai

gripas

Spalio 30 d. Online diskusija skirta Supratimo apie gripą dienai: „Turite milijoną klausimų apie gripą, bet negaunate profesionalaus atsakymo?”

Artėjant supratimo apie gripą dienai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) rengia online konferenciją, kurioje į visuomenės klausimus atsakys Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), imunologijos, infekcinių ligų, bendrosios praktikos (šeimos) gydytojai, Valstybinės ligonių kasos prie SAM, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM ir kiti ekspertai.

Stebėti šią diskusiją realiu laiku kviečiami medicinos akademinės bendruomenės, asmens ir visuomenės sveikatos specialistai, visuomenė bei žiniasklaida.

Skaityti toliau…

AKCIJA „SVEIKATINGUMO PERTRAUKŲ SAVAITĖ“

Spalio 06 – 10 dienomis mokykloje buvo organizuota akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Jos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės, ypač mokinių dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.
Visą savaitę per pertraukas mokiniai ir mokytojai bei kiti mokyklos darbuotojai buvo kviečiami į įvairias sveikatinimo veiklas kitose mokyklos erdvėse. Skaityti toliau…

Tylioji liga- osteoporozė

Pasaulyje dėl osteoporozės kasmet įvyksta 2,5 milijono kaulų lūžių. Osteoporozė labiau paplitusi tarp moterų. Viena iš trijų moterų ir vienas iš aštuonių vyrų per gyvenimą patiria bent vieną osteoporozinį kaulų lūžį. Dažniausiai lūžta stuburo, šlaunies ar riešo kaulai. Ligai progresuojant, pradeda klibėti dantys, susidaro kupra.
Osteoporozė – tai liga, siejama su laipsnišku kaulų plonėjimu ir silpnėjimu. Ligą anksti pastebėti sunku, nes pati osteoporozė simptomų neturi ir yra neskausminga. Pirmieji ligos požymiai atsiranda vėlai. Dažniausiai tai juosmens skausmai ir naktinis kojų mėšlungis, jų priežastis – nediagnozuoti stuburo slankstelių lūžimai. Sergant osteoporoze, po truputį mažėja ūgis, formuojasi kupra ir skauda kaulus, ypač stuburo srityje. Dažniausiai ja suserga moterys po menopauzės. Negydoma osteoporozė gali tyliai progresuoti iki tol, kol kaulai ims lūžti. Ankstyvoji prevencija ir gydymas – geriausi būdai išvengti rimtesnių komplikacijų. Skaityti toliau…

Juozas Dapšauskas: “Sveikata, kuri mus saugo”

J. Dapšausko paskaita

Spalio 13 d. Radviliškyje svečiavosi Sveikatingumo metų idėjos autorius, sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdžio iniciatorius, memorandumo „Dėl Lietuvos žmonių sveikatos išsaugojimo“ organizatorius Juozas Dapšauskas. Tai žmogus, kuris pastoviai gilinasi į sveiko gyvenimo būdo naudą ir galimybes keisti žmonių elgseną į vis sveikesnę.
Sveikos gyvensenos mokytojas susitikimuose su Radviliškio Vaižganto progimnazijos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniais skatino juos atkreipti dėmesį ir nepakliūti į tabako ir alkoholio kompanijų vergystę, kuo aktyviau leisti laisvalaikį, domėtis sveika gyvensena ir būti laimingiems, kuriant sveiką ateitį.

Skaityti toliau…