Miežaičiuose buvo mokoma teikti pirmąją pagalbą

Birželio 29 dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras lankėsi Miežaičiuose, kur šiomis dienomis vyksta  vaikų vasaros stovykla. Čia visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ieva Vileikytė skaitė paskaitą apie pirmąją pagalbą. Po paskaitėlės vaikų buvo paprašyta susiskirstyti į komandas ir bendromis jėgomis įveikti visuomenės sveikatos biuro paruoštas užduotis. Toliau skaityti Miežaičiuose buvo mokoma teikti pirmąją pagalbą

Birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena

Birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena, kurią 1987 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Šio kasmetinio minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į narkotikų daromą žalą bei paskatinti kovoti su narkomanija.

Narkotikų vartojimas tebekelia didelį pavojų Europos visuomenės sveikatai. Nuo narkotikų perdozavimo kasmet miršta 7–8 tūkst. asmenų. 2012 m. metų duomenimis,  bent vieną narkotinę ar psichotropinę medžiagą nors kartą gyvenime buvo bandę 11,1 proc. 15–64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Kaip ir kitose Europos šalyse Lietuvoje labiausiai paplitusi narkotinė medžiaga yra kanapės. Europoje dabar daugiau rūpesčių kelia tokių stimuliuojančių narkotikų, kaip kokainas, vartojimas ir Europos rinkoje atsirandančios naujos medžiagos. Toliau skaityti Birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena

Šeduvos lopšelio-darželio vasaros stovykla „Vasara pro saulės akinius“

  Šeduvos lopšelyje-darželyje jau ne pirmus metus organizuojama vasaros stovykla socialiai remtiniems vaikams. „Vasara pro saulės akinius“- taip vadinosi šių metų vasaros stovykla, kuri vyko 2015 metų birželio 1–19 dienomis. Šiai veiklai  programą kūrė priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Roma Skestenienė, finansavimu rūpinasi rajono savivaldybė, patalpas suteikė  lopšelio-darželio administracija.

  Vasaros stovykla lopšelyje-darželyje yra puiki proga šešiamečiams pasidžiaugti vasaros malonumais jau pažįstamoje aplinkoje, o tėvams dar kelios savaitės be papildomų rūpesčių ir išlaidų leisti vaikus į stovyklėlę. Toliau skaityti Šeduvos lopšelio-darželio vasaros stovykla „Vasara pro saulės akinius“

Saugus poilsis gamtoje

     Prasidėjus vasarai gyventojus vilioja  poilsis prie miškų, upių, paplūdimių. Vykdami į gamtą žmonės prisikrauna pilnus krepšius įvairaus maisto. Šiltai gabenami mašinose, krepšiuose be šaldymo įrangos greit gendantys maisto produktai tampa pavojingi sveikatai, didėja pavojus susirgti virškinimo organų ligomis.

Poilsiautojams, susiruošusiems iškylauti gamtoje, rekomenduoja: Toliau skaityti Saugus poilsis gamtoje

Respublikinis ikimokyklinių įstaigų pleneras ,,Saugus eismas – vasara ir aš 2015“

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos vykdo respublikinį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“, kuriame dalyvauja Radviliškio r. Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė. 2015 metų birželio 17 dieną Radviliškio r. Šeduvos lopšelio-darželio žaliosiose erdvėse įvyko Respublikinis ikimokyklinių įstaigų pleneras ,,Saugus eismas – vasara ir aš 2015“. Šiame plenere dalyvavo po 2 ugdytinius ir pedagogą iš: Panevėžio r. Dembavos lopšelio-darželio ,,Smalsučio“, Kėdainių lopšelio-darželio ,,Pasakos“, Pakruojo lopšelio-darželio ,,Vyturėlio“, Šiaulių r. Kužių lopšelio-darželio ,,Vyturėlio“, Radviliškio r. Tyrulių pagrindinės mokyklos, Radviliškio r. Baisogalos mokyklos-darželio, Radviliškio r. lopšelio-darželio ,,Eglutės“ ir lopšelio-darželio  ,,Kregždutės“ ir Šeduvos lopšelio darželio.

Toliau skaityti Respublikinis ikimokyklinių įstaigų pleneras ,,Saugus eismas – vasara ir aš 2015“

Ar sveiki radviliškiečiai?

               Labai dažnai žmogus susirūpina sveikata tik tada, kai atsiranda vienokie ar kitokie negalavimai. Visuomenės sveikatos biuras jau kelinti metai Radviliškio rajono gyventojams organizuoja akciją ,,Sveika širdis“, kurios pagrindinis tikslas – paskatinti gyventojus nuolat profilaktiškai stebėti, vertinti sveikatos rodiklius, kurie gali laiku informuoti apie lėtinių ligų pavojų. Laiku pradėjus keisti savo gyvenimo būdą ar atsisakius žalingų įpročių, galima sumažinti kai kurių lėtinių ligų, tokių kaip II-o tipo diabetas, aukšto spaudimo liga, nutukimas, širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, atsiradimo riziką, ar palengvinti jau esamų ligų būklę.

            Akcijos ,,Sveika širdis“ metu žmonėms išmatuojamas kūno masės indeksas (KMI), cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje, matuojamas arterinis kraujo spaudimas, sveriama kūno analizatoriumi.

            Taigi, ar sveiki radviliškiečiai?

2014 m. 794 Radviliškio rajono gyventojams buvo suteiktos paslaugos. Paslaugos suteiktos 19 proc. (151) vyrams ir 80,9 proc. (642) moterims.

1 pav. Tiriamųjų pasiskirstymas pagal lytį (proc.)

Toliau skaityti Ar sveiki radviliškiečiai?

Dviračių žygis „Keliaukime kartu“

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos vykdo respublikinį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“. Bendruomenių susivienijimas, kurį koordinuoja Vėriškių bendruomenė, apjungusi net 6 įvairias organizacijas birželio 14 d. organizavo dviračių žygį Šeduva – Raudondvaris – Šeduva.

Šiame dviračių žygyje dalyvavo Šeduvos lopšelio-darželio, Šeduvos gimnazijos, Šeduvos globos namų, Šeduvos PSPC, Vadaktų kaimo bendruomenės, asociacijos „Meistrų klubas“ įvairaus amžiaus  bendruomenių atstovai. Dviračių žygyje dalyvavo apie 100 dalyvių bei žiūrovų. Išvykos dviračiais metu norėjome, kad visi dalyviai jaustųsi patogiai ir būtų saugūs. Mūsų visų saugumą visos kelionės metu užtikrino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato kelių patruliai. Jie palinkėjo saugiai važiuoti dviračiais ne tik renginio metu, bet ir kasdien, visada žinoti ir vadovautis Kelių eismo taisyklėmis, saugoti save ir kitus eismo dalyvius, atsakingai ir mandagiai elgtis, nepamiršti dviratininkų šalmų vaikams, pasirūpinti, kad kelyje būtumėme gerai matomi, ypač tamsiuoju paros metu ir esant prastoms oro sąlygoms. Viso susivienijimo vadovams mintis dalyvauti bendrame žygyje gimė iš noro skatinti saugiai keliauti ir kuo daugiau šeimų įtraukti į aktyvų laisvalaikio praleidimą su visa šeima kartu. Atrasti kiek daug teikia džiaugsmo pasibūvimas kartu, pasidalinant bendrus rūpesčius, džiaugsmus. Toliau skaityti Dviračių žygis „Keliaukime kartu“

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras organizavo pirmos pagalbos teorinį praktinį užsiėmimą „Padėk sau ir artimam“ Bubiuose

2015-06-15 Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras Gražinos pagrindinės mokyklos stovykloje „Super menai 2015“, kuri įsikūrusi „Napoleono“ turistinėje bazėje Bubiuose, Šiaulių rajone, organizavo pirmos pagalbos teorinį praktinį užsiėmimą „Padėk sau ir artimam“.

Toliau skaityti Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras organizavo pirmos pagalbos teorinį praktinį užsiėmimą „Padėk sau ir artimam“ Bubiuose

Renginys „Labas vasaros saulutei ir visiems, visiems vaikams…“

Gegužės 29 d.  pradinių klasių mokiniai šventė jau tradiciniu tapusi renginį „Labas vasaros saulutei ir visiems, visiems vaikams…“, pagal tęstinį projektą „Metų laikai – vaikystės draugai“, skirtą mokslo metų pabaigai ir Tarptautinei vaikų dienai paminėti. Visi drauge pasidžiaugė vieni kitų įvairiais pasiekimais ir laimėjimais, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro padėkos raštais  buvo apdovanoti Sveikiausieji metų mokiniai, kurie nesirgo ir nepraleido nei vienos mokslo metų dienos, taip pat klasės gavo padėkas už dalyvavimą Trečiosios Jungtinių tautų saugaus eismo savaitėje. Padėkas įteikė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė. Šviečiant vasaros saulutei mokiniai piešė spalvotomis kreidelėmis gimnazijos kieme saugaus eismo tema „Saugios vasaros atostogos“. Mokiniai prisiminė saugų elgesį vasaros atostogų metu gatvėse, žaidimų aikštelėse, prie vandens telkinių, pakartojo kelio ženklus. Po šventės, palinkėję vieni kitiems šiltos ir saugios vasaros iškeliavo atostogauti.

VSPS Aušra Misiukevičienė

Sveikata – didžiausias turtas

       Birželio 3 dieną Šeduvos gimnazijos Pavartyčių ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriuje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė organizavo priešmokyklinės grupės vaikams vaizdinius ir praktinius užsiėmimus susijusius su sveikata. Užsiėmimų metu naudota vaizdinė priemonė –  pati įdomiausia knyga apie žmogaus kūną, kurios dėka vaikai susipažino su žmogaus kūno sandara, jame vykstančiais procesais. Vaikai buvo skatinami rūpintis savo asmens higiena bei formuojami tinkami rankų plovimo įgūdžiai. Priešmokyklinės grupės vaikai paskatinti dovanėle – muiliuku ir rankų plovimo dienoraščiu.

Toliau skaityti Sveikata – didžiausias turtas