Spalio 30 d. online diskusija skirta Supratimo apie gripą dienai

gripas

Spalio 30 d. Online diskusija skirta Supratimo apie gripą dienai: „Turite milijoną klausimų apie gripą, bet negaunate profesionalaus atsakymo?”

Artėjant supratimo apie gripą dienai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) rengia online konferenciją, kurioje į visuomenės klausimus atsakys Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), imunologijos, infekcinių ligų, bendrosios praktikos (šeimos) gydytojai, Valstybinės ligonių kasos prie SAM, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM ir kiti ekspertai.

Stebėti šią diskusiją realiu laiku kviečiami medicinos akademinės bendruomenės, asmens ir visuomenės sveikatos specialistai, visuomenė bei žiniasklaida.

Skaityti toliau…

AKCIJA „SVEIKATINGUMO PERTRAUKŲ SAVAITĖ“

Spalio 06 – 10 dienomis mokykloje buvo organizuota akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Jos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės, ypač mokinių dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.
Visą savaitę per pertraukas mokiniai ir mokytojai bei kiti mokyklos darbuotojai buvo kviečiami į įvairias sveikatinimo veiklas kitose mokyklos erdvėse. Skaityti toliau…

Tylioji liga- osteoporozė

Pasaulyje dėl osteoporozės kasmet įvyksta 2,5 milijono kaulų lūžių. Osteoporozė labiau paplitusi tarp moterų. Viena iš trijų moterų ir vienas iš aštuonių vyrų per gyvenimą patiria bent vieną osteoporozinį kaulų lūžį. Dažniausiai lūžta stuburo, šlaunies ar riešo kaulai. Ligai progresuojant, pradeda klibėti dantys, susidaro kupra.
Osteoporozė – tai liga, siejama su laipsnišku kaulų plonėjimu ir silpnėjimu. Ligą anksti pastebėti sunku, nes pati osteoporozė simptomų neturi ir yra neskausminga. Pirmieji ligos požymiai atsiranda vėlai. Dažniausiai tai juosmens skausmai ir naktinis kojų mėšlungis, jų priežastis – nediagnozuoti stuburo slankstelių lūžimai. Sergant osteoporoze, po truputį mažėja ūgis, formuojasi kupra ir skauda kaulus, ypač stuburo srityje. Dažniausiai ja suserga moterys po menopauzės. Negydoma osteoporozė gali tyliai progresuoti iki tol, kol kaulai ims lūžti. Ankstyvoji prevencija ir gydymas – geriausi būdai išvengti rimtesnių komplikacijų. Skaityti toliau…

Juozas Dapšauskas: “Sveikata, kuri mus saugo”

J. Dapšausko paskaita

Spalio 13 d. Radviliškyje svečiavosi Sveikatingumo metų idėjos autorius, sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdžio iniciatorius, memorandumo „Dėl Lietuvos žmonių sveikatos išsaugojimo“ organizatorius Juozas Dapšauskas. Tai žmogus, kuris pastoviai gilinasi į sveiko gyvenimo būdo naudą ir galimybes keisti žmonių elgseną į vis sveikesnę.
Sveikos gyvensenos mokytojas susitikimuose su Radviliškio Vaižganto progimnazijos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniais skatino juos atkreipti dėmesį ir nepakliūti į tabako ir alkoholio kompanijų vergystę, kuo aktyviau leisti laisvalaikį, domėtis sveika gyvensena ir būti laimingiems, kuriant sveiką ateitį.

Skaityti toliau…

Saugokime stuburą!

Sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, kad maždaug 80-90 proc. suaugusių žmonių nors kartą gyvenime jautė arba nuolat jaučia aštrius stuburo skausmus. Ši problema tampa vis aktualesnė išsivysčiusiose šalyse. Dėl sumažėjusio fizinio aktyvumo ir sėdimo darbo stuburo skausmai tampa XXI amžiaus epidemija. Dažniausiai nugaros skausmais skundžiasi darbingo amžiaus žmonės. Yra specialybių, kurių atstovai nugaros skausmus patiria dažniau nei kiti: vairuotojai, statybininkai, slaugytojos, siuvėjos, kambarinės, žemės ūkio darbininkai, malūnsparnių pilotai ir kt. Norint išvengti nugaros skausmų rekomenduojame: Skaityti toliau…

Moters sveikata- jos rankose!

Spalio 15-oji krūtų sveikatos diena. Dažna moteris nepailsdama rūpinasi artimaisiais, šeimos nariais, tačiau laiko sau, savo poilsiui, sveikatai – neranda. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, viena iš labiausiai paplitusių ir moteris kamuojančių ligų – krūties vėžys. Tai dažniausia moterų onkologinė liga. Vėžio pradžia – mažulytė pakitusi ląstelė, kuri dažniausiai dėl nepaaiškinamų priežasčių ima elgtis ne taip, kaip turėtų. Ląstelėms dalinantis, krūtyje ar pažastyje ima kauptis piktybinės ląstelės, iš kurių pertekliaus susidaro mazgas – navikas. Jis tarsi uždelsto veikimo bomba – tyliai nesukeldamas skausmo ar kitų nemalonių pojūčių didėja naikindamas sveikus audinius, skverbdamasis į limfmazgius ar netgi plisdamas ir nuodydamas kitus organus. Ir taip nesukeldamas jokių nemalonių pojūčių gali augti net apie 15 metų. Laiku pastebėjus ligą, galima užkirsti jai kelią, nes daugiau kaip 95 proc. moterų, sergančių pirmosios stadijos krūties vėžiu, visiškai išgydomos.

Skaityti toliau…

Radviliškiečiai savo psichinę sveikatą stiprino su skambiu juoku ir gongų garsais

Minint psichikos sveikatos dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kvietė gyventojus stiprinti savo psichinę sveikatą. Ta proga buvo suorganizuoti nemokami renginiai, kuriuose netrūko daug juoko, naujų potyrių bei gerų emocijų.
Spalio 9 dieną Radviliškio sporto arenoje vyko juoko joga, kurią vedė sertifikuotas juoko jogos treneris Stepas Šafranauskas. Juoko joga – tai tokia jogos technika, kurios metu juokas derinamas su kai kuriais jogos kvėpavimo, tempimo ir atsipalaidavimo pratimais.

Dirbtinai sukeltas juokas greitai virsta nuoširdžiu juoku. Jis malšina stresą, skausmą, stiprina imunitetą. Juokas yra ir gera fizinė mankšta veido raumenims, vidaus organams ir raumenims nuo klubų iki pečių. Po šio užsiėmimo miestelėnai išėjo skaudančiais nuo juoko pilvais, ir, kaip patys teigė, jautėsi „lengvesni“, pailsėję bei pasikrovę teigiamų emocijų.

Skaityti toliau…