Kuprinių svėrimo akcija „KAS KUPRINĖJE GYVENA?“

Šių metų rugsėjo mėnesį Šeduvos gimnazijos 2-5 klasėse vyko kuprinių svėrimo akcija „Kas kuprinėje gyvena?“. Taisyklinga kūno laikysena – tai išorinio grožio ir vidinės darnos atspindys, todėl šios akcijos tikslas išsiaiškinti ar mokinių kuprinės nesveria daugiau nei 10 proc. jų kūno masės svorio, ar jiems kiekvieną dieną tokią kuprinę nešioti nesunku. Mokslininkų tyrimais įrodyta, kad per daug sveriančios ir netinkamai nešiojamos kuprinės daro  įtaka kaklo, pečių, nugaros skausmams bei netaisyklingos laikysenos vystymuisi. Akcijos metu atkreipėme mokinių dėmesį į mokinių saugumą keliuose, kad išorinėje kuprinės pusėje turi būti atšvaitai ar šviesą atspindintys elementai. Akcijos dalyviams buvo įteiktos Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro dovanėlės: atmintinės ir atšvaitai. Šią akciją vykdė gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė.

Smagi šventė Šniūraičių bendruomenėje

            Vieną gražią penktadienio popietę Pagyvenusių žmonių dienos proga  į Šniūraičių bendruomenės namus rinkosi Šniūraičių  kaimo gyventojai  nešini  skaniausiais patiekalais ir rudens gėrybėmis.

 Šventės pradžioje, bendruomenės pirmininkė Audronė Motiejūnienė susirinkusiuosius pasveikino tardama gražias eiles. Visuomenės sveikatos biuro specialistės visus pakvietė atlikti kūno masės analizę ir sužinoti nemažai naudingų dalykų apie savo kūną. Vėliau, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė  pristatė sveiko žmogaus kodą, kuris yra 035140530 bei supažindino kaip jį reikėtų iššifruoti. Taip pat aptarė kai kuriuos sveikatos rodiklius, kurie buvo gauti atliekant kūno masės analizę. Toliau skaityti Smagi šventė Šniūraičių bendruomenėje

Diena be automobilio

Rugsėjo 22-ąją Pociūnėlių mokyklos ir miestelio bendruomenė minėjo Tarptautinę dieną be automobilio. Mokiniai ir mokyklos darbuotojai tą rytą į pamokas ar darbą atvažiavo dviračiais, riedlentėmis. Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė visiems priminė, kad nors kartais reikia atsisakyti automobilio, norint išsaugoti kuo švaresnę aplinką ir kuo geresnę savo pačių sveikatą. Tiems, kas tą rytą automobilių neatsisakė, buvo padovanoti informaciniai lapeliai, primenantys apie šios dienos svarbą.

Mokykloje atšvaitais, saugančiais pėsčiuosius, dviratininkus, riedlentininkus gatvėje, bei saldžiomis rėmėjų dovanėlėmis apdovanoti visi dalyvavę akcijoje. Aktyviausiai akcijoje dalyvavo penktokai (klasės auklėtoja Danutė Garuckienė) ir septintokai (klasės auklėtojas Darius Kilys). Jiems buvo įteiktos Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro padėkos. Po apdovanojimų dviratininkai važiavo Garbės ratą mokyklos stadione.

Mokytoja Roma Buivydienė

Gražinukai mokėsi aktyviai judėti

Rugsėjo 21-27 dieną visoje Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, vyko ketvirtosios “Judėjimo savaitės” („Move Week“) renginiai. Lietuvoje pagrindinis šios šventės organizatorius – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija “Nemunas”, kuri judėjimo savaitės renginius organizavo kartu su Tarptautine sporto ir kultūros asociacija (ISCA). Rugsėjo 21-ąją “Judėjimo savaitės” renginiams iškilmingai startas buvo duotas Lietuvos žemės ūkio ministerijoje. O rugsėjo 22 dieną minima „Tarptautinė diena be automobilio“, kai siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, judėti pėsčiomis ar dviračiu. Sveikatinimo iniciatyvas aktyviai palaiko ir „Judėjimo savaitės“ renginiuose kasmet aktyviai dalyvauja Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai“.

Rugsėjo 23 dieną kūno kultūros mokytoja Leonida Savickienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Žiaunienė, pasitarusios su lavinamųjų klasių mokytojomis, surengė vaikams linksmąsias estafetes, nes vaikai su įvairia negalia labai nori judėti, varžytis įvairiose rungtyse. Atsižvelgus į vaikų fizines galimybes, buvo paruoštos įvairios estafetės. Renginys vaikus nudžiugino, visi buvo laimingi, nes neliko nė vieno neapdovanoto dalyvio. Dovanas vaikams skyrė Radviliškio visuomenės sveikatos biuras. Renginio organizatoriai ir dalyviai dėkoja rėmėjams.

Gražinos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Diana Skvarnavičienė

Akcija „Diena be automobilio“ lopšelyje-darželyje „Eglutė“

Rugsėjo 22 dieną  l/d „Eglutė“ buvo paminėta  ,,Diena be automobilio“ . Šią dieną į darželį vaikučiai atvažiavo  dviratukais . Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vaikams papasakojo kodėl ši diena yra vadinama diena be automobilio, taip pat buvo prisimintos ir pakartotos saugaus eismo taisyklės. Vaikai pasakojo kodėl yra geriau važinėtis dviratukais, o ne mašinomis. Po pokalbio vaikai buvo apdovanoti stebuklingais, šviesą atspindinčiais kiškučiais, kuriuos padovanojo Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras.

VSPS A. Savickienė

Pagyvenusių žmonių šventė Šeduvos globos namuose

   Spalio 1-oji – Pagyvenusių žmonių diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus ir problemas, su kuriomis tenka susidurti pagyvenusiems žmonėms. Problemų yra visur ir visiems, bet ateina laikas, kuomet be kitų pagalbos jų išspręsti nebegali. Šalia esančių žmonių rūpestis yra dažnai ne tik labai malonus, bet dažnai  reikalingas. Šeduvos globos namų darbuotojai, norėdami pradžiuginti globojamus šių namų gyventojus, Pagyvenusių žmonių dieną nutarė paminėti net visą savaitę, organizuodami įvairius renginius. Visuomenės sveikatos biuras, prisidėdamas prie gražios darbuotojų iniciatyvos, pradėjo šventinę savaitę paskaita, kurios metu  papasakojo apie sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą. Globos namų gyventojai prisiminė apie mitybos svarbą, kokią žalą sveikatai gali turėti nenoras judėti, kaip gali nemigą skatinti nedraugiški santykiai tarpusavyje, su artimaisiais, su juos prižiūrinčiais globos namų darbuotojais, kaip svarbu norėti vis kažko naujo išmokti ir dalyvauti organizuojamuose užsiėmimuose. Radviliškio rajono Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai  sveikina visus rajono senjorus su artėjančia Pagyvenusių žmonių diena!

Akcija „Judėk ir sau padėk“ Šeduvos gimnazijoje

Rugsėjo 25 dieną Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai su savo mokytojais dalyvavo kasmetinėje akcijoje „Judėk ir sau padėk“, skirtoje paminėti Tarptautinę dieną be automobilio ir Pasaulinę širdies dieną. Akcija vyko atnaujintame Šeduvos miesto parke. Pradinių klasių mokytoja Aušra Poškienė vaikams trumpai papasakojo šių Tarptautinių dienų atsiradimo istoriją, jų reikšmę ir svarbą žmonėms.

Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė pademonstravo keletą pratimų, kurie padeda apšilti, suaktyvinti širdies darbą ir raumenų tonusą. Vaikai atlikę šiuos apšilimo pratimus, vadovaujami pradinių klasių mokytojos Jūratės Juškienės išbandė atnaujinto parko takelius, apibėgdami ratą, skirtą akcijai „Judėk ir sau padėk“.

Į klases mokiniai sugrįžo žvalūs ir darbingi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė

Visiems labai reikalingas, bet sveikatai nelabai naudingas. Kas?

Prieš trisdešimt metų žmonės, kurie tada teigė, jog XXI amžiuje daugiau kaip 90 % pasaulio gyventojų galės naudotis mobiliojo telefono ryšiu ir daugiau negu pusė pasaulio gyventojų nešiosis po mobilųjį telefoną savo kišenėse, būdavo įvardijami išprotėjusiais optimistais.  Tačiau po 30 metų matome, kad tie optimistai nebuvo jau tokie išprotėję.  Pasaulyje itin paplito didelės spartos plačiajuostis ryšys, kuris 2014 metais jungė daugiau kaip 3,4 milijardus žmonių, sudarančių beveik pusę pasaulio populiacijos. Mobilusis telefonas tapo vienu populiariausiu ir daugiausiai naudojamu prietaisu, galinčiu pakeisti daugybę kitų prietaisų dėka savo funkcionalumo. Juo bendraujame su kitais, fotografuojame, filmuojame, naršome internete, net keliamės rytais skambant žadintuvui telefone. Bet ar kada susimastėte, kokį poveikį sveikatai daro šis naujųjų laikų išradimas? Toliau skaityti Visiems labai reikalingas, bet sveikatai nelabai naudingas. Kas?

Akcija ,,Diena be automobilio“ Šeduvos lopšelyje-darželyje

Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos vykdomą respublikinį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“.

Rugsėjo 22 d. 10 val. Šeduvos lopšelio-darželio „Boružiukų“ grupės ugdytiniai, pedagogė ir jų tėveliai paminėjo Tarptautinę dieną be automobilio. Kadangi šią dieną žmonės raginami mieste ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, bet ne automobiliu. Todėl šią dieną dauguma lopšelio-darželio darbuotojų, tėvelių su vaikais į lopšelį – darželį atvyko pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais. Renginyje buvo prisimintos taisykles: kam reikalingas šalmas, saugumas, atidumas, draugiškumas. Lopšelio-darželio kieme akcijos dalyviai važinėjo dviratukais, paspirtukais, rungtyniavo  estafetėse. Sportinės rungtys, estafetės suteikė daug teigiamų emocijų visiems dalyviams. Toliau skaityti Akcija ,,Diena be automobilio“ Šeduvos lopšelyje-darželyje

Dviratukų šventė „Mano ratai buvo du“

 Rugsėjo 23 d. Radviliškio vaikų   l/d   „ Kregždutė“   organizavo  dviratukų šventę  „ Mano ratai buvo du“. Šios akcijos pagrindinis tikslas: tenkinti ir žadinti vaikų vidinį poreikį judėti, pažinti judesį, išreikšti save judesiu.  Dalyvauti buvo pakviestos  visos ikimokyklinės įstaigos grupės.  Šventė prasidėjo iškilminga visuotine mankšta. Visus dalyvius pasveikino  auklėtoja  Zenė Vaicekauskienė  ir paskelbė šventės atidarymą.

Renginyje dalyvavo  vaikų komandos su dviratukais, paspirtukais. Komandos turėjo atlikti   užduotis su dviratukais,  prisistatyti . Šventę lydėjo geros emocijos ir draugystė.

                                                                                                                                                                                                                        VSPS   A. Lukošienė